Taternik Szpejownia, czyli zmagań w trudnych warunkach ciąg dalszy.

Sklep Górski Taternik to nie tylko odzież outdoorowa, to także sprzęt wspinaczkowy. Sprzęt, który pozwala zaadaptować się do niesprzyjających warunków, gwarantuje bezpieczeństwo, przyczepność i w żaden sposób nie ogranicza ruchów. A wszystko to by dostarczać jak najwięcej wrażeń.

Takie też zaprojektowane jest wyposażenie sklepu, który znajduje się w podziemiach pierwszej żelbetowej kamienicy w Poznaniu. Jako że w czasach kiedy powstawał obiekt nie stosowano zewnętrznej hydroizolacji pionowej ścian, podczas dotychczasowej działalności zdarzało się, że w czasie gwałtownych burz sklep zalewany był wodą. Z tego względu mury zabezpieczone zostały warstwą hydroszczelną, co sprawiło że niemożliwe okazało się zaprojektowanie regałów i gablot wieszanych na ścianach. Dlatego też konstrukcja regałów zakłada rozparcie ich pomiędzy stropem a posadzką. System wypełniony siatką stalową daje całkowitą dowolność w aranżacji ekspozycji, a ukryte oświetlenie LED wydobywa wszystkie walory prezentowanego asortymentu.

Surowe warunki to także surowe materiały. Po zdemontowaniu istniejącego sufitu podwieszanego ukazał się surowy strop żelbetowy. Zdecydowaliśmy pozostawić go w zastanym stanie wraz z wszystkim dziurami po zawiesiach, zdrapaną farbą i spękaniami. Lada kasowa oraz lada pomocnicza pokryte zostały blachą gorącowalcowaną zabezpieczoną jedynie bezbarwnym lakierem. Ściana za regałami pokryta została gruboziarnistym tynkiem. Specjalistyczny sprzęt wspinaczkowy to także ultralekkie i ultrawytrzymałe stopy metali. Dlatego w zaprojektowanych meblach pełno jest perforowanej blachy i siatek.