Metryka projektu:

Wnętrze apartamentu

Poznań, Warzelnia | 2018 | Klient - Prywatny

Pow. mieszkania: 113,00 m2

Projekt wnętrz apartamentu stanowi materializację tego, co nie materialne, ale co w dużej mierze odczuwalne jest przez zmysły. Dążeniem aranżacji i wystroju pomieszczeń było poszukiwanie spokoju, uwolnienia umysłu, kontaktem z organicznością i ukazania cech męskiego charakteru. Cel osiągnięty został poprzez kolorystykę, minimalny detal, autorskie meble oraz odpowiednią relację przestrzeni.

Pierwszym co czujemy po przekroczeniu progu drzwi jest spokój generowanym przez kolorystykę złożoną z szarości i grafitów. Balansem dla kolorystyki polskiego nieba jest dębowa jasna posadzka wsparta akcentami tego samego drewna w odcieniu czekoladowym.

Przestrzeń w części dziennej, na którą składa się kuchnia, salon i jadalnia, osiągnięta została poprzez wyburzenie ścian i wzmaga poczucie zepchnięcia codziennych obowiązków na dalszy plan. Z jadalni, poprzez sporych rozmiarów okno wyjść możemy na taras zwrócony w kierunku stawów browarnych. Część nocna składa się z sypialni, przylegającej łazienki i garderoby. Łącznik, a raczej element budujący hierarchię intymności wnętrz stanowi długi korytarz, z którego jednocześnie możemy dostać się do gabinetu i pralni.

Istotnym  aspektem projektu mieszkania było zastosowanie materiałów, które swoim wzorem, fakturą dają poczucie obcowania z naturą i swego rodzaju organiczności materii. Ściany łazienki wykończone zostały zatem płytkami marmurowymi. Na ścianie w salonie zawisły płyty z betonu architektonicznego dając tym samym wyraźny sygnał na temat charakteru właściciela. Ten sam zdecydowany gest odnaleźć możemy w formie stalowych drzwi z szprosami prowadzących do łazienki
czy minimalistycznych uchwytów drzwi w formie podgiętego płaskownika.

Swojego rodzaju wisienką na torcie jest lampa nad stołem jadalnianym przywodząca na myśl zwoje pergaminu, chmurę lub inny organiczny kształt który jest w stanie wytworzyć tylko natura.